Email Marketing Nedir?

İşletmelerin ürün veya hizmet satışı, reklamı gibi pazarlama faaliyetleri için eposta kullanması ile email marketing ortaya çıkmaktadır. Email marketing ile işletmeler yeni bir pazara dahil olabildikleri gibi var olan müşterilerinde marka bilinci ve bağımlılığı oluşturabilirler. Eposta kullanarak müşterilerinize ya da üyelerinize çok kısa bir zamanda, en ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz.

Ebültenlerizi Takip Edin!

"Gönderdim gitti!" Daha işe yeni başladınız, kaç kişi bülteninizi açtı, belki daha eposta konusunu görüp ilgisini çekmeden siliverdi gönderiminizi, belki açtı okudu ama emsallerine göre bir caziplik göremedi, yada tıkladı epostadaki bir bağlantıya geldi sitenize! Bütün bunları takip edebilirsiniz, hemde tek tek, kişi bazında! Kim sizin sadık bir müşteriniz, kim değil, kimlerin ilgisini nasıl çekebilirsiniz, farklı tekliflere nasıl tepkiler alabilirsiniz? İleri raporlama özelliği ile bunları size Nehaba sunar, yada uzmanlarımıza danışarak bir yol haritası çıkartabilirsiniz.

İster küçük ister büyük bir işletme sahibi olun, eposta'dan aynı şekilde faydalanabilirsiniz!
"Email Marketing" pazarlama kanallarında rekabetin parasal olarak minimumda olduğu, akılcı ve stratejik planlamalar ile maksimum faydaya ulaşabileceğiniz bir pazardır.


Kişiye Özel Eposta Gönderimi İle Tıklanma Oranlarını Arttırın!

Kullanıcılarınızı ilgi alanlarına göre farklı listelere ayırın, böylece kişilere ilgilenmedikleri konularla ilgili eposta göndermezsiniz, kişililerin sizden gelen epostaları okuma hevesini kırmazsınız.

Şunu asla unutmayın; Gönderdiğiniz her eposta her kullanıcıya çekici gelmeyecektir, amacınız doğru eşleşmeyi yakalayarak, tıklanma oranına bağlı yükselecek olan satış performansınızı maksimuma çıkarmak olmalıdır.

Başarılı bir eposta gönderimi için;


  • Kullanıcılarınızın isim, yaş, cinsiyet gibi bilgilerini almaya çalışın, ebültende bunları kullanın!
  • Pazarlanan ürün yada hizmete göre hedef kitlenizi belirleyin, gönderimi tüm listeye değil bu kitleye yapın!
  • Kullanıcılarınıza sahip çıkın, ebülten üzerinde çalışmayan bir bağlantı ile sakın karşılarına çıkmayın.
  • Pazarladığınız ürünün alternatiflerine karşı sizi tercih etmelerini sağlayan bir teklif sunun!
  • Arama motorlarında ilk sırada çıktığınız kelimeler varsa ebültende bu kelimeleri vurgulayın, geri dönüş yaratın!

Örnek E-bülten

 
 

Haberiniz Olsun!

Profesyonel eposta gönderimi hakkında değişen politikalardan, kampanyalardan haberiniz olsun, ayrıca ortak toplu gönderim kampanyaları konusunda habersiz kalmayın!